2020-2021 წლის კურსდამთავრებულები




ჩარიცხვები საზღვარგარეთის უნივერსიტეტებში


მარიამ წულუკიძე — აშშ; 60% გრანტი, University of North Carolina, Business


მარიამ საფარაშვილი — აშშ; 80% გრანტი, University of Arizona, Computer science


ელენე რუსაძე — საფრანგეთი; 95% გრანტი, University of Nantes, History of art


დეა სირბილაშვილი — საფრანგეთი; 50% გრანტი, Strasbourg University, Economics


ლაშა ტაბატაძე — ბელგია; 100% გრანტი, Karel de Grote Uni., Computer science


ნიკა გიორგაძე — ჩეხეთი; 50% გრანტი, Uni. of New York in Prague, Inter. Relations


დემნა სოხაძე — ნიდერლანდები; 50% გრანტი, Fontys University of Applied Sciences


ამირან ტყეშელაშვილი — ესტონეთი; 50% გრანტი, Tallin University, Law


გიორგი ურთმელიძე — ესტონეთი; 50% გრანტი, Tallin University, Law


ლუკა ბექაური — ესტონეთი; 60% გრანტი, TalTech University, Inter. Administration


გიორგი ტაბატაძე — პოლონეთი; 60% გრანტი, Jagiellonian University, Inter. Relations


მარიამ ყანჩაველი — ესტონეთი; 100% გრანტი, TalTech University, Inter. Administration


ანა რაზმაძე —იტალია; 60% გრანტი, Università Cattolica del Sacro Cuore, Psychology


ნანა ოდიკაძე —იტალია; 90% გრანტი, Ca’Foscari University of Venice, Economics


თეკლა ბრეგვაძე — იტალია; 90% გრანტი, Ca’Foscari University of Venice, Economics


ნიკოლოზ კოტია —აშშ; 100% გრანტი, University of South Florida, Cyber Security



თავისუფალი უნივერსიტეტი


Ø საბა გიორგაძე - საერთაშორისო ურთიერთობები - 100 %


Ø ანანო ბლუაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 100 %


Ø დაჩი აბულაძე - საერთაშორისო ურთიერთობები - 100 %


Ø თათული სიკინჭალაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 70%


Ø მარიამი ჯანჯღავა - ფიზიკის ფაკულტეტი - 70%


Ø ხარება ქავთარაძე - საერთაშორისო ურთიერთობები - 70 %


Ø ანა ელოშვილი - ვიზუალური ხელოვნება და დიზაინი - 50%


Ø გუგა ნებიერიძე - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%



თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი


Ø ელენე ნოდია - ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა (ISET) - 100%


Ø ელენე რუსაძე - ისტორია - 100%


Ø ელენე ალანია - ეკონომიკა - 50%


Ø გვანცა გუმბერიძე - საერთაშორისო სამართალი - 50%


Ø თორნიკე ჯავახაძე - საერთაშორისო სამართალი - 50%


Ø დეა სირბილაშვილი - სამართალი - 50%


Ø დავით ალიბეგაშვილი - ტურიზმი


Ø ზურაბ წიქორიძე - ეკოლოგია



კავკასიის უნივერსიტეტი


Ø ნათია ტყეშელაშვილი - სამართალი - 100%


Ø გიორგი ჩხეიძე - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%


Ø გიორგი პაპიაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%


Ø დათა მიქიაშვილი - საერთაშორისო სამართალი


Ø მარიამ ჯიღაური - საერთაშორისო ურთიერთობები და დიპლომატია


Ø მარიამ თოდრია - ფსიქოლოგია


Ø მარიამ ბიჭიაშვილი - ბიზნესი


Ø ელიზავეტა ლოცულაშვილი - ბიზნესი


Ø მარიამ დავითაძე - ბიზნესი



ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტი (BTU)


Ø ლუკა ნავდარაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%


Ø გიორგი შათირიშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%


Ø შოთა მეიფარიანი - პროგრამირება და ინფორმაციული ტექნოლოგიები


Ø თორნიკე ტაბატაძე - მენეჯმენტი


დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტი


Ø ლუკა თხელიძე - დიპლომირებული მედიკოსი - 70%


Ø ანა კამკამიძე - დიპლომირებული მედიკოსი - 50%


Ø საბა ჭანტურია - დიპლომირებული მედიკოსი - 50%



ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი


Ø ბექა წელანგარაშვილი - სამართალი


Ø ჯონი ტაჟდინოვი - ვიზუალური ხელოვნება


Ø თეა ტაბაღუა - ფსიქოლოგია


აგრარული უნივერსიტეტი


Ø ლუკა სინაურიძე - ელექტრონული და კომპიუტერული ინჟინერია - 70%


Ø ალექსანდრე ერაძე - მშენებლობა - 70%


Ø მიხეილ ლომიძე - აგრონომია - 70%


Ø ნინო ნადირაძე - აგრონომია - 70%


Ø ანა მამალაძე - თავისუფალი მეცნიერებები - 50%


Ø ირაკლი ფაცინაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%


Ø მარიამ დიდებაშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება - 50%

შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი


Ø თეკლა ბრეგვაძე - ინგლისურენოვანი აუდიტი - 100%


Ø დავით ფიცხელაური - კომპიუტერული მეცნიერება - ინგლისურენოვანი - 50%


Ø ნიკოლოზ გოგიძე - სამართალმცოდნეობა


Ø ირაკლი ქუმსიაშვილი - კომპიუტერული ტექნოლოგიები


ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი


Ø ლიკა ღლონტი - მენეჯმენტი - 100%


Ø გიგი შარიქაძე - მენეჯმენტი - 100%


Ø ლუკა გოგიჩაძე - მენეჯმენტი - 50%


Ø ნანა ოდიკაძე - ეკონომიკა - 50%



საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA)


Ø მარიამ მჭედლიძე - ციფრული მედია და კომუნიკაციები - 50%


Ø ელენე ადამია - ფსიქოლოგია


Ø ნინო დიდებაშვილი - სოციალური მეცნიერებები


Ø რატი ჩიტიშვილი - ბიზნესის ადმინისტრირება



Ø თინათინ რეხვიაშვილი - თბილისის ტექნიკური უნივერსიტეტი - არქიტექტურა - 100%


Ø ლიზი დავითულიანი - სამედიცინო უნივ. - დიპლომირებული მედიკოსი - 50%


Ø ეკატერინე კვარაცხელია - თბილისის სამხატვრო აკადემია - ციფრული მედია - 50%


Ø ლიზი მაჭარაშვილი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი (SEU) - სამართალი