2014-2015 წლის კურსდამთავრებულები

ისევე როგორც, წინა წლებში, 2015 წელს ჩვენი ყველა მე-12 კლასელი გახდა სტუდენტი.

35 სკოლადამთავრებულიდან 25-მა მოიპოვა სახელმწიფო გრანტი. ვულოცავთ ჩვენს სკოლადამთავრებულებს ამ წარმატებას და ვუსურვებთ ბედნიერ სტუდენტობას: თბილისის სახელმწიფო უნივრსიტეტი

  • ლიკა მჭედლიძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ეკონომიკა, 100%

  • შოთა პერანიძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ეკონომიკა, 100%

  • ნინო ტაბატაძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ეკონომიკა, 100%

  • თამარი ბლიაძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ეკონომიკა, 100%

  • გიორგი გარაყანიძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალი, 100%

  • სალომე გუდიშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალი, 70%

  • სანდრო ლოჩოშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ფსიქოლოგია, 70%

  • ლიკა ფეიქრიშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 1) საზოგადოებრივი გეოგრაფია; 2) სოციოლოგია; 3) სოციალური მუშაობა; 4) პოლიტიკის მეცნიერება; (მიუხედავად იმისა, თუ რომელ ევროპულ უცხო ენას აბარებს აბიტურიენტი (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული ან რუსული), 70%

  • დავით ავალიშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიზნესის ადმინისტრირება, 50%

  • რამაზი ბლუაშვილი– სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიზნესის ადმინისტრირება, 50%

  • ირაკლი ხომასურიძე – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიზნესის ადმინისტრირება, 50%

  • გიორგი თათელაძე– სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალი, 50%

  • მიხეილ ფეიქრიშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ა) ეთნოლოგია; ბ) ხელოვნებათმცოდნეობა; გ) კულტურის კვლევები; დ) კავკასიოლოგია (ქართ. რუს); ე) ამერიკისმცოდნეობა; ვ) აღმოსავლეთმცოდნეობა: არაბისტიკა, ირანისტიკა, თურქოლოგია, ებრაისტიკა, არამეისტიკა, არმენოლოგია, ასირიოლოგია; ზ) ფილოლოგია: ინგლისური ფილოლოგია, გერმანული ფილოლოგია, ფრანგული ფილოლოგია, ესპანური ფილოლოგია, იტალიური ფილოლოგია, კლასიკური ფილოლოგია, ბიზანტიური ფილოლოგია, ახალი ბერძნული ფილოლოგია, რუსული ფილოლოგია (ქართ. რუს), სკანდინავიური ფილოლოგია; თ) სახვითი ხელოვნება, ტელე-კინო ხელოვნება. 50%

  • გიორგი მეტრეველი– სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიზნესის ადმინისტრირება.

  • გურამი მურადაშვილი – სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიზნესის ადმინისტრირება.

თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი

  • ელენე ჭყონია– თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი, საერთაშორისო ურთიერთობები, 50%

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი

  • ალექსანდრე შავგულიძე – ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალი, 50%

  • ნინო ირემაშვილი- ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სხვადასხვა

კავკასიის უნივერსიტეტი

  • რევაზი ზედგინიძე– კავკასიის უნივერსიტეტი, ინფორმატიკა (კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლა).

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი

  • ლუკა ფიცხელაური-საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ენერგეტიკა და ელექტროინჟინერია, 100%

  • ნინო შელიავა – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ქიმიური და ბიოლოგიური ინჟინერია.

სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი

  • მარიამ კოკაია – სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბიოლოგია, 100%

საქართველოს უნივერსიტეტი

  • დავით ასტამიძე – საქართველოს უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა, 50%

  • საბა ჯაბაური – საქართველოს უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა.

  • სალომე ყაველაშვილი -საქართველოს უნივერსიტეტი, საზოგადოებასთან ურთიერთობები.

საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი

  • თორნიკე შელია – საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი, ელექტრო და კომპიუტერული ინჟინერია, 50%

სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი

  • გიორგი დიდავა – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი, დიპლომირებული მედიკოსის ერთსაფეხურიანი პროგრამა, 100%

შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი

  • ანა ნაყოფია – შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, მენეჯმენტი, 50%

  • გიორგი მამუკაშვილი – შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ინფორმატიკა, 50%

  • მარინა სამქანაშვილი – შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ინგლისური ფილოლოგია.

კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი

  • მარიამ აზიკურიკავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, მედიცინა

თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი \”გორგასალი\”

  • მარიამ არახამია – თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი \”გორგასალი\”, სტომატოლოგია.

სასწავლო უნივერსიტეტი გეომედი

  • ნინო ბაღდავაძე – სასწავლო უნივერსიტეტი გეომედი, დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამა.

საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტი

  • ამირან არეშიძე – საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტი, საჰაერო ხომალდების საფრენოსნო ექსპლუატაციის.

შ.პ.ს. დავით ტვილდიანის სახ. სამედიცინო უნივერსიტეტი

  • ირაკლი ბათიაშვილი – შ.პ.ს. დავით ტვილდიანის სახ. სამედიცინო უნივერსიტეტი, დიპლომირებული მედიკოსის საგანმანათლებლო პროგრამა, 50%

ლიტვის ამერიკულ უნივერსიტეტი:

  • ნინო ტაბატაძე

  • ნიკა მჭედლიძე

ამერიკის შეერთებული შტატების უნივერსიტეტი:

  • სალომე გუდიშვილი

  • რევაზი ზედგინიძე

წელს, საქართველოს მაშტაბით, გამოცდებში მონაწილეობას იღებდა 39 ათასამდე აბიტურიენტი. მათგან სტუდენტი გახდა 28 053 აბიტურიენტი, რაც 72%-ს შეადგენს. მით უფრო სასიხარულოა ჩვენი სკოლის უკვე ტრადიციული 100%-იანი შეედეგი.